פורים של שנה שעברה סימן את פרוץ המגיפה בארץ. עוד הספקנו לחגוג במסיבות וסעודות משפחתיות שהובילו אותנו היישר לסגר הראשון והנה החג הזה שוב כאן, על שלל התחפושות והמסכות שבו.
אותנו זה לקח למחשבות על התמונות בתהליך מציאת הזוגיות ולשיח שלנו עם הרווקים והרווקות על השאלה מי באמת מסתתר מאחורי התמונה. התמונה הזו היא תחפושת של רגע אחד בחיים, אז איך בכלל הגענו למצב הזה שהתמונה היא חזות הכל?
אנחנו מלוות את דני כבר תקופה ארוכה. גבר בן 34, רווק מבוקש בביצה, עובד בהייטק, עוסק באומנויות לחימה ומגדיר את עצמו "פוסל תמונות סדרתי". כך היה עד פורים שעבר, כשמצא את עצמו בבידוד ובעיקר לבד. המחשבה על עוד חג כזה אותו הוא יצטרך לבלות לבד ובלי זוגיות לא נתנה לו מנוח. זה הספיק כדי להניע אותו לפעול והוא נכנס לתהליך אינטנסיבי.
היה ברור שהוא לא מצליח לייצר קשרים מכיוון שהוא שבוי בקונספציה של תמונה מושלמת שיחד איתה גם תגיע משיכה מידית. נכנסנו לעומקו של העניין ודני מצידו היה הפעם פתוח לביקורת ונכון לעשות שינוי. הוא הבין שהאוטומט שלו עד היום לא הוביל אותו לתוצאה הרצויה, ואם הוא רוצה להיות בזוגיות משמעותית הוא חייב לשנות את האוטומט.
ניתחנו את מה שהתמונה מייצגת ובעיקר את מה שהיא לא מציגה.
התמונה היא כמו מסכה, היא מציגה רק חלק מהאדם וגם אז רק את החלק שבוחרים להציג. מאחורי התמונה מסתתר אדם עם סיפור חיים, עם אופי, עם יופי פנימי ועם עוד הרבה רבדים. אי אפשר לזהות בתמונה תכונות, אנרגיה, חן.
כמובן שיש גם בתמונות דברים שבוחרים להסתיר, כמו כאב, צלקת, אכזבה. אלה גם דברים שמרכיבים את האדם ועושים אותו לשלם שהוא. הרי מי רוצה להיות בזוגיות עם פלקט? אחרי כמה מפגשים, דני הודיע:
"אוקיי. הבנתי. אי אפשר להתאהב בתמונה ואי אפשר להימשך לתמונה. זה דומם". האסימון נפל. אפשר להתקדם.
ואז הגיעה ההצעה. הנתונים רלוונטיים והופ תמונה. מה מסתבר? דני כבר פסל אותה שלוש פעמים בשנתיים האחרונות! הבטנו בו בלי לומר מילה. "אם שלושה אנשים שונים חשבו שגלית מתאימה לי, אולי הגיע הזמן להכיר אותה מעבר לתמונה?" אמר וביקש את הטלפון של גלית.
צעד קטן לאנושות, צעד ענק לדני. היינו גאות בו, כי הוא יצא מאזור הנוחות שלו והלך נגד האוטומט שלו.
הפגישה הראשונה הייתה מעולה! הוא כל כך הופתע שגלית בכלל לא נראית כמו בתמונה. היא הייתה חייכנית, היה לה ברק בעיניים, היא לבשה בגד אחר לגמרי והשיער היה אחר והכי חשוב, היו להם מלא נושאי שיחה משותפים והם החליטו להיפגש שוב. זאת הייתה התנסות כל כך חשובה, לקבל החלטה להכיר מישהו למרות שלא עפת על התמונה ואז להבין שהתרשמות אמיתית יכולה להתרחש רק במפגש חי.
הקשר של גלית ודני המשיך עמוק אל תוך תקופת הקורונה.
בשלב מסויים היה משבר שכמעט והוביל לפירוק הקשר, אבל על כך אולי בטור נפרד. אך מאחר ופורים כאן, אנחנו שמחות לשתף שהיה ונהפוך הוא, המשבר הפך לפתרון והלבד הפך לביחד ו…כן! הם מתחתנים!!! אז בפעם הבאה שמגיעה הצעה טובה, תנו לעצמכם מתנה ותוותרו על התמונה. מה אכפת לך? מקסימום תהיה הפתעה נעימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *