עד כמה אתה מוכן להגיע רחוק בשביל אהבה? ביהדות מדרבנים לצאת מהארץ כדי למצוא זוגיות, ובארצנו הקטנטונת אנחנו נתקלות בתופעה שמשנה לרעה את חוקי המשחק. 

יותר יותר אנחנו שומעות מפנויים ופנויות שהם לא מוכנים להכיר מישהו שנמצא ברדיוס של יותר מחצי שעה נסיעה מהם. "ואם הבחור גר בשכונה שלי, אז עדיף." 

ומה אם האחת שלך נמצאת מרחק שעה וחצי נסיעה  כי היא לומדת פסיכולוגיה בבאר שבע? לא חבל? לנו זה כואב כי זה מצמצם לכם אופציות ומקשה על אנשים מהפריפריה להכיר. החלטנו לא לוותר ובדקנו למה זה קורה? אם נבין את שורש הבעיה, אולי נוכל להציע פתרונות שישנו לאנשים את כיוון החשיבה (ואת כיוון הנסיעה 🙂 )

הרבה גברים הודו בפנינו שמאחר ומצופה מהם לעשות את הנסיעה הראשונה ואפילו השנייה לכיוון מקום המגורים של הצד השני, זה גורם להם לחשב מסלול כשהם מקבלים הצעה של מישהי שגרה מרחק נסיעה של שעה ויותר. "עשיתי חשבון שרוב תקציב הדייטים שלי הולך על נסיעות כי אני גר בקריות וההצעות מגיעות מהמרכז." אמר לנו בחור שסיים תואר במחשבים ועובד באינטל חיפה. "הייתי שמח אם מלכתחילה הייתה חלוקה שיוויונית גם בקטע הזה". נקודה למחשבה, לא? 

גם התרבות הרווחת של קבלת החלטות מהירה ופסילה מייד בתום הדייט הראשון מייצרת תיסכול וחוסר רצון להשקיע. "נסעתי שעתיים לפגישה עם בחורה שאחרי 25 דקות חתכה ואמרה שלא מתאים. ביזבוז ואכזבה. החלטתי שאני לא נוסע יותר מחצי שעה לדייט".  

הסבר נוסף שקיבלנו מגברים ומנשים – כולם עסוקים סביב הקריירה, עובדים עד שעות מאוחרות, עוסקים בהתפתחות אישית, ספורט, עד שקשה להוסיף ללו"ז הצפוף נסיעות ארוכות ופקקים, וממש מעדיפים לנסוע כמה שפחות.

הכל מובן והגיוני, ובכל זאת, אנחנו רוצות לנסות ולפרוץ את המחסום הגיאוגרפי. זה באמת מסוג הפרמטרים שחבל בגללם להפסיד את גבר או אשת החלומות שלך. אז הנה ההמלצות שלנו כדי להתגבר על מחסום המרחק:

קיבלת הצעה עם אחלה נתונים ורק המרחק מאתגר? בניגוד להמלצה המקובלת שלא להאריך בשיחת הטלפון הראשונה, אנחנו אומרות – לכו על שיחה ראשונה ארוכה יותר. הייתה שיחה טובה ואתם סקרנים לפגוש את הצד השני? תקבעו פגישה. זה כבר לא יהיה בזבוז זמן.

אחר כך? עקרון השוויוניות. פעם את תסעי לכיוון שלו, פעם הוא ייסע לכיוון שלך, פעם נוספת תיפגשו באמצע הדרך ופעם הבאה טיול והנה מפה לשם, אתם כבר חודש ביחד והמרחק הוא הזדמנות להמשיך ולדבר בטלפון אחרי הדייט, בדרך הביתה. הקשר יכול להעמיק, להתבסס על מפגשים ארוכים יותר, גם אם התדירות היא לא פעמיים בשבוע וכך מתקדמים.  

הסתכלו סביבכם. יש כל כך הרבה זוגות שאתם מכירים שהיה בינהם מרחק משמעותי והם התגברו עליו והיה שווה. הרי בסוף, כשמתחתנים, גרים באותו בית, והמרחק שהיה הופך ללא רלוונטי.

אפשר גם לוותר על ההצעה ולחכות להצעה של מישהו יותר קרוב וזה גם בסדר. תמיד אפשר להחליט שמרחיבים העדפות ומגדילים טווח כדי לא לפספס הצעה טובה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *