גילי הייתה בתהליך אצלנו כשרק הכירה את ארז. ליווינו אותה לתקופה קצרה ואחרי מספר חודשים קיבלנו הזמנה לחתונתה. זה היה בשיא מגפת הקורונה ולא השתתפנו באירוע. בשגרת החיים, העומס והקיץ, לא הספקנו לאחל מזל טוב באופן אישי, ולכן לקראת השנה החדשה התקשרנו אליה. לקראת סוף השיחה היא אמרה בקול שקט וקצת סדוק: "יש משהו שלא הכנתן אותי אליו, לא סיפרתן שיהיה כל כך קשה אחרי החתונה".

דווקא כן אמרנו. אבל כשאת ב"היי" של הצעת הנישואין, של ההכנות לחתונה, בהתרגשות של לבחור שמלה ומאפרת קשה לך לשמוע כשמישהו מנסה להכין אותך ליום שאחרי. וגם למה שיהיה קשה? הרי לרגע הזה ייחלת, את מאוהבת וברור לך שעשית את הבחירה הנכונה ושזה הצעד הנכון והמתבקש. אז מה כבר יכול להיות כל כך מורכב? 

אז זהו, זה יכול להיות מורכב, מאתגר, מלחיץ ושונה מכל מה שהכרת יום אחד קודם. והחדשות הטובות הן, שזה קורה כמעט לכולם. זה נורמלי, טבעי, וזה לא אומר בכלל שעשית חלילה טעות. ממש לא. 

האמת צריכה להיאמר ולהישמע: השנה הראשונה אחרי החתונה היא לא פשוטה. כל אחד חווה אותה בעוצמה אחרת. 

אחרי ה"היי" של ההכנות לחתונה, האירוע עצמו וספיחיו מגיעה השגרה. חולקים חלל חדש יחד, מאחדים חשבונות, הניואנסים המשפחתיים וההרגלים של כל אחד פתאום בולטים יותר ולפעמים נוחים פחות לצד השני. על זה נוסיף את ההתמודדות עם השוני: הוא מבולגן, את מסודרת; הוא רוצה לבלות הרבה יותר עם חברים, את צריכה את השקט. ומה קרה ללבד של כל אחד מכם ולספייס שאת מדי פעם זקוקה לו? ומה עם הרצון שלך לברוח לפינה שלך (או לאמא ואבא)?

"אוקיי, הבנתי שאני לא לבד בסיפור הזה ושזה סה"כ טבעי שאני מרגישה סטרס. אבל איך אני מתגברת על זה?", גילי שואלת, והפעם בקול יציב קצת יותר.

דבר ראשון, את צריכה לדבר על זה עם ארז. הוא הפרטנר שלך ואתם יחד בסיפור, ויחד אתם גם תבנו את השלב הבא של הזוגיות שלכם. תמצאי את הזמן המתאים לשניכם ותציפי את הקושי שלך, בלי להטיח אלא ממקום של שיתוף. דברו על מה שמפחיד, מלחיץ או אפילו מעצבן. זו לא שיחה של שבירת כלים, להפך! זו שיחה של יצירת כלים, ולכן גם את צריכה לבדוק מה קשה לו ומה הוא צריך ממך. 

נסו לזהות מה המוקשים הכי גדולים, כדי לא לעלות עליהם בפעם הבאה. הכניסו הומור לשיחה הזו, כי חייבים להקליל ולהבין שאתם יכולים לדבר על הכל, שזה לא מוריד מהחיבור ביניכם ושאין כאן עניין של חרטה על ההחלטה. אם אחד מכם צריך יותר ספייס, אפשרו את זה ממקום של ביטחון. אם האחר זקוק ליותר חיזוק רגשי, פרגנו את תשומת הלב הרומנטית הזו ברוחב לב. כל אחד מכם עובר שינוי וזקוק לחיזוק מהשני. תהיו הכוח זה עבור זו, ויחד העוצמה שלכם תעיף אתכם.

כשיש לשני בני הזוג מודעות לקושי ובסיס חזק של תקשורת – הם יוכלו לצלוח את השנה הראשונה ממש טוב ולהגיע לחוף מבטחים עם כלים להתמודדות עם הטלטלות שיגיעו בהמשך.

המסע של הרווקות והלבד הסתיים בחתונה. המסע של החיים מתחיל ביום שאחרי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *