הדרך לזוגיות

לתרומות

זוגות מספרים

להתנדבות

קהילת המלווים של חיבורים הינה פסיפס של החברה הישראלית. בין המתנדבים שלנו ניתן למצוא חילונים ודתיים, צעירים ומבוגרים, המגיעים מקשת רחבה של עיסוקים מקצועיים ואקדמאיים. לכולם אמונה משותפת - לכל אדם יש את הזכות לאהוב ולהיות נאהב ולחלוק את חייו בזוגיות משמעותית המשלבת קשר רגשי, שותפות וכבוד הדדי.

קהילת המלווים שלנו מונה עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ, אשר עברו תהליך מיון וסינון ולאחריו הכשרה מקצועית לליווי בשיטת "חיבורים".

 

המלווים בחיבורים הינם שותפים פעילים של כל אחד מהחברים שהם מלווים, במסע הפרטי שלהם לקראת זוגיות משמעותית.

המלווים עוברים הכשרה מקצועית המאפשרת להם להעניק לחברים חוויה של התפתחות אישית בתחום מציאת הזוגיות כמו גם את הכלים לייצר הזדמנויות להיכרות בין חברי הקהילה.

כל אחד ואחת מהמלווים המצויינים שלנו התחילו את דרכם ממש כמוך, עם מילוי טופס המועמדות שבתחתית העמוד. אנו גאים להציג בפניך את חלקם:

לתרומות

שמי אופירה דייקר ומזה כשלוש שנים אני מלווה מתנדבת ב'חיבורים'.
 כל מפגש עם חבר/ה חדשים יש בו התרגשות לקראת אפשרות. עיקר תפקידי כמלווה הוא לפתוח ולהרחיב אפשרויות תוך הקשבה והתכווננות מלאה לרצונותיו ולכמיהותיו של החבר ומתוך רגישות רבה גם להציע לעיתים זווית ראיה נוספת, עצה טובה, מבט רענן. זו זכות להיות חלק במסעו של אדם למצוא את שאהבה נפשו. התהליך אינו תמיד פשוט ואני כאן איתך כדי ללוות ולתמוך  מתוך תפילה משותפת להצלחה במציאת זוגיות איתנה ואוהבת.

                                                 אופירה דייקר | מלווה בחיבורים מ2017  

להיות מלווה בחיבורים בשבילי זה להיות בעל זכות לעזור למישהו או מישהי למצוא אהבה, זוגיות, לנסות לדייק עד כמה שאפשר מה באמת הוא או היא רוצים וצריכים כשאופי ואישיות הם בעלי משקל לא פחות מחיצוניות. הסיפוק, הפרגון מצד אלה שאני מחפש עבורם/ן והידיעה שאפשר גם להצליח בזה עם הוכחות בשטח, בהחלט שווים את ההשקעה ויש תחושה של תרומה חזרה. כמו כן יש תחושת משפחתיות בעמותה, הוקרת תודה על התמדה, דאגה להכשרה ואפשרות להשתלם שוב בכל תקופת ההתנדבות, השתלבות במפגשים פרונטליים, וירטואליים, הרמות כוסית בחגים ועוד ועוד. רגע שיא שעברתי עם חבר בחיבורים היה בתקופה של יותר מ-4 שנים בהן אני מלווה ומתנדב הכרתי בין זוג שגרים יחד היום ובזוגיות כשנה וחצי .

"להתחבר ולהתמסר לתהליך לפעמים זה כל מה שצריך"

                                                 בני פיינבלום | מלווה בחיבורים מ2016  

אני מאוד נהנית ללוות חברים וחברות בחלק כה משמעותי בחייהם, זו הרגשת שותפות גדולה וחשובה. הליווי מקנה לי סיפוק אדיר, אני רתומה למשימה ומשתדלת לעזור כמיטב יכולתי ונסיוני לכל חבר וגם לזוגות שכבר נמצאים  בקשר. הצוות המקצועי מקנה תחושה נפלאה של שייכות ובכל רגע נתון  יש עם מי להתייעץ. אני שמחה שנפל בחלקי להתנדב ולקחת חלק פעיל בארגון שכוונותיו כל כך טובות וטהורות. ארגון שכל מטרותיו לעשות טוב לאנשים שכל רצונם הוא להקים בית בישראל.

                                                        חני מור | מלווה בחיבורים מ2019   

התנדבתי לחיבורים, כדי לנסות להכיר לפנויים ולפנויות בני זוג. נרתמתי למשימה בשמחה מתוך אהבת האדם ורצון לגרום לו אושר בזוגיות. כל ליווי שלי היה מלווה בהתרגשות, ברצון להכיר את הבחור/ה, להקשיב, לעודד, 
ולפעמים להציע זוית ראיה נוספת. הכל מתוך רגישות ועדינות. הליווי הינו מאתגר ומספק מאוד, להתמסר לכך ולתת לצד השני הרגשה שאני תומכת בו וחשוב לי לעזור לו. הצלחתי ב"ה להביא לחופה שלושה מתוך אלה שאני מלווה. זו זכות גדולה, קבלתי סייעתא דשמייא. זה סיפוק אדיר לחוות אושר של שניים שמצאו את אהבת חייהם.
                                                 נאוה ספראי | מלווה בחיבורים מ2017    

מה דרוש על מנת להתנדב אצלינו:

1. אהבת אדם, יכולת הכלה וחוסר שיפוטיות.

2. כישורים תקשורתיים ובין-אישיים גבוהים. 

3. אינטואיציה בריאה ואינטליגנציה ריגשית.

4. מחויבות לשנה ואחריות גבוהה.

5. יכולת עבודה בסביבת מחשב ואינטרנט.

6. יכולת גבוהה בניהול זמן.

 

מה כוללת ההתנדבות? 

1. השתתפות בהכשרות ובמפגשי מלווים (בשעות הערב באיזור תל-אביב, חיפה או ירושלים)

2. קבלת חבר/ה חדש/ה לליווי פעם בחודש - פגישה אחת בחודש עם כל חבר. (סה"כ שלוש פגישות בחודש)

3. שיחת טלפון שבועית עם כל חבר. (סה"כ שלוש שיחות טלפון בשבוע.)

4. שעה נוספת בשבוע לצורך יצירת הזדמנויות להיכרות בין החברים בקהילה.

 

מתאים לך? יש ללחוץ כאן לפניה להתנדבות!

מערך ההכשרות למלווים של חיבורים:

לארגון חיבורים תפיסה ושיטה מקצועית לליווי אנשים בתהליך מציאה וביסוס של זוגיות משמעותית.

השיטה המקצועית לליווי ומערך ההכשרות פותחו על ידי רותם שמח, ומועברות על ידי ליאל הראל, מנהלת ההדרכה בחיבורים, עו"ס ומאמנת לזוגיות.

 

כל מלווה בחיבורים עובר במשך ההתנדבותו לפחות ארבעה מפגשי הכשרה והם:

1. הכשרה בסיסית - הכוללת  אוריינטציה עם הארגון, הכרות עם תהליך ההתנדבות בחיבורים, תהליך הליווי של חבר בקהילה, העקרונות המנחים אותנו וכלים פרקטיים לליווי.

2. להיות האדם הנכון - הכשרת המשך הכוללת למידה, התנסות ורכישת כלים לליווי חברים לקראת מוכנות לזוגיות והיא עוסקת בתהליך שבין האדם לעצמו.

3. למצוא את האדם הנכון - הכשרת המשך הכוללת למידה, התנסות ורכישת כלים לליווי חברים בעידן של שפע הזדמנויות להיכרות, כיצד להצליח בדייטים וכיצד למנף היכרויות לקשר משמעותי.

4. ומה עם אופק התפתחותי? יש גם הכשרת חונכים - הכשרה שבה לומדים כיצד לחנוך מלווה חדש בארגון ומקבלים מעמד של מלווים בכירים בארגון. הכשרה זו מיועדת למלווים בעלי וותק של שנה ומעלה ורקורד של התמדה ומחוייבות.

5. מלווים שיבחרו ללוות בשירות המותאם למתמודדים יעברו הכשרה נוספת ייעודית למסלול המותאם.

* בנוסף, אנו מקיימים מעת לעת מפגשי העשרה בהם אנו מביאים למלווים תכנים נוספים, מרצים חיצוניים והתנסויות חוויתיות במטרה להעשיר את עולם התוכן ואת ארגז  הכלים שלכם לליווי מועיל ויעיל המוביל לשינוי. 

ההכשרות המקצועיות בחיבורים הינן ללא תשלום עבור המתנדבים. מתנדב אשר לא ישלים שנת התנדבות (או 5 תהליכי ליווי) יידרש לשלם עבור כל הכשרה שהשתתף בה.  

 

מילאתי את הטופס. מה הלאה?

1. אנחנו ניצור איתך קשר לשיחה טלפונית לצורך הכרות ראשונית .

2. במידה ועברת את שלב הראיון הטלפוני נקבע איתך מועד לראיון אישי. הראיונות מתקיימים בימים מרוכזים ברחבי הארץ.      משך הראיון כחצי שעה.

3. במידה ועברת ראיון אישי מוצלח - עליך לעבור לומדה אינטרנטית בה ניתנת ההזדמנות להתנסות בעבודה במערכת הליווי 
    שלנו.

4. סיימת את הלומדה בהצלחה? תישלח אליך למייל הזמנה להכשרה בסיסית.

5. משתתפים בהכשרה בסיסית ולאחריה מתחילים ללוות חברים למציאת זוגיות!

 

טופס פניה להתנדבות בחיבורים:

 

רותם שמח - מפתח שיטת ״חיבורים״ למציאת זוגיות

רותם הינו המפתח והמטמיע של שיטת הליווי היחודית של הארגון למציאת זוגיות ושל מערך ההכשרה של המלווים שלנו. במהלך תפקידו כמנהל המקצועי של חיבורים בין השנים 2014-2016, רותם הכשיר מאות מלווים מתנדבים ונתן את המענה המקצועי בתהליכי הליווי. ביוני 2016, רותם סיים את תפקידו בארגון והמשיך בדרכו המקצועית.

רותם הינו ״מעצב מציאות חיים״ ופועל מאז 2010 בשדה של עולם האימון עוד על רותם - כאן!

  

כל הזכוית שמורות ל׳מפגשים שיוצרים חיבורים׳ ע‭"‬ר 580554244  www.chiburim.co.il  I  team@chiburim.co.il  I  Tel:‭ ‏053-7286954  I